بارسلونا این روزها نیاز به اینیستای آماده دارد

اما مدتی طول کشید تا این اتفاق روی داد. اینیستا ابتدا نمی‌توانست زیر نظر جراردو مارتینو قابلیت‌هایش را نشان دهد و شرایطی غیرمعمول را تجربه کرد: او از تیم و از مرکز توجه همگان دور شد. او در اوایل فصل حتی ذخیره نیمار و سسک فابرگاس شد.

فرم عالی فابرگاس یکی از نکات مثبت بزرگ بارسا در این فصل بوده است. کاپیتان سابق آرسنال بهترین عملکرد خود در بارسلونا رازیر نظر مارتینو داشته و به همین دلیل مرتبا در ترکیب حضور می‌یابد. نیمار هم کمتر گذاشته بود که اینیستا در سمت چپ خط حمله بازی کند، یعنی جایی که پپ گواردیولا و تیتو ویلانووا از او بازی می‌گرفتند تا یک هافبک دیگر را به میدان بفرستند.

اما در فصلی که چابی گاه و بیگاه در ترکیب قرار می‌گیرد و دیگر بازیکن هر هفته بارسلونا نیست، از اینیستا انتظار می‌رفت که میراث شریکش را در اختیار بگیرد. اما او تا این اواخر نتوانسته بود این کار را بکند.

 

آمار اینیستا در فصل 14-2013
بدون احتساب بازی با رایو وایکانو
1 او در این فصل تنها یک گل زده است که پنالتی مقابل گرانادا در اواخر نوامبر بود 5 اینیستا در این فصل تنها پنج گل ساخته است. او فصل پیش 13 گل ساخته بود. 19 تعداد شوت های اینیستا در لالیگا. تنها یکی از آنها گل شد که از روی نقطه پنالتی هم بود. 24 تعداد بازی هایی که در این فصل در ترکیب ثابت قرار گرفته، از جمع 39 بازی ممکن. 33 تعداد بازی های او در فصل 14-2013

خبرهای پیش از فصل، مانند رفتن او به لیگ برتر یا حتی رئال مادرید بسیار دور از ذهن به نظر می‌رسید. اینیستا عاشق بارساست و حتی خانه‌اش هم تم آبی و اناری دارد.

این هافبک در اوایل فصل از این که بازی نمی‌کند ناراضی بود. اما هرگز به رفتن فکر نکرد. او رضایت خود را با قرارداد جدیدی با بارسا تا سال 2018 نشان داد: «بسیار خوشحالم که این‌جا می‌مانم و می‌توانم به رویای قدیمی‌ام، یعنی بازی‌های بیشتر در بارسلونا برسم.» این حرف‌های او در دسامبر بود.

اینیستا از 39 بازی این فصل (بدون احتساب بازی امشب با رایو وایکانو) در تنها 24 بازی در ترکیب ثابت قرار گرفت و در کل در 33 بازی به میدان رفت. او در این مسابقات تنها یک گل زد و پنج پاس گل داد. او بسیار دور از فرمی بود که باعث شده بود در فصول اخیر او را بهترین هافبک دنیا بخوانند. مارتینو اخیرا دو بازی اینیستا را از ترکیب اصلی بیرون گذاشت و گفت: «منطقی این است که اینیستا بازی کند. اما این که دو بازی در ترکیب قرار نگیرد به دلیل شرایط است.» پیش از این هیچ کس نمی‌توانست تصور کند که اینیستا دو بازی پیاپی را از ترکیب اصلی دور باشد.

اما این بازیکن 29ساله در بازگشت به میادین نشان داد اوضاعش بهتر شده است. او در برد چهار بر یک در خانه سویا در هفته اخیر درخشید و در تساوی یک بر یک در خانه رئال سوسیه‌داد و راهیابی به فینال جام حذفی هم بسیار خوب بود. آندونی سوبی‌سارتا، مدیر ورزشی باشگاه پس از بازی با سویا گفت: «زمین واقعا خیس بود. اما انگار او آب را حتی لمس هم نمی کرد!»

اگر اینیستا به این ترتیب ادامه دهد بارسا و مارتینو بسیار خشنود خواهند بود، چرا که رقابت قهرمانی لالیگا بالا گرفته، منچسترسیتی در مرحله یک‌هشتم نهایی منتظرشان است، و رئال مادرید هم بین بارسا و قهرمانی جام حذفی قرار گرفته است. آنها نیاز دارند بهترین بازیکنانشان در بهترین فرم باشند. از جمله آندرس اینیستا که بی‌تردید یکی از بهترین‌هایشان است.

/ 0 نظر / 36 بازدید