ژوزه مورینیو پیش از این بازی در گفتگو با ITV گفت: «البته که طبق سابقه دو تیم بارسلونا بخت اول صعود است، اما آنها این فصل آن تیم سال‌های اخیر نیستند. البته آنها مسی را دارند که بازیکن ویژه‌ای است و البته بیشتر از او را هم دارند. اما فکر می‌کنم این بدترین بارسلونای تمام این سال‌ها است.

آمار بازی | سیتی صفر - بارسا 2


SHOTS
ON TARGET
POSSESSION
CORNERS

YELLOW CARDS
RED CARDS
PASSES COMPLETED
CITY
9
4
38%
1
2
1
324
BARCA
10
7
62%
4
2
0
749

پیگرینی در نهایت به سبک بسیاری دیگر از مربیان با بارسا روبرو شد. او بازیکنان بسیاری را در دفاع گمارد تا با بازیکنان تهاجمی پرشمار بارسلونا مقابله کند. و البته مانند بسیاری از آنها با شکست روبرو شد.

پنالتی لیونل مسی روی خطای مارتین دمیکلیس باعث شد کار سیتی در نوکمپ بسیار دشوار شود. اما گل دقیقه 90 دنی آلوز امیدهای سیتی را به کمترین حد ممکن رساند.

البته نباید انتظار دیگری می‌داشتیم. حقیقت این است که بارسا تغییر چندانی نکرده است. آنها آن تیم همیشه فاتح سال‌های 2009 و 2011 نیستند، اما همچنان تیمی هستند که کمتر تیمی روش بردن آنها را بلد است.

آنها همچنان به آسانی تمام مالکیت توپ را در اختیار می‌گیرند، کیفیت آنها در کار با توپ تماشایی است، و در نتیجه همیشه تیم‌های مقابل آنها کار دشواری دارند. اگر به سمت دروازه آنها حمله ببرید آنها نهایت استفاده را از فضای خالی ایجادشده می‌برند، ولی اگر عقب بنشینید هم آن قدر پاس می‌دهند تا فرصت ایجاد شود.

حرکت مسی که منجر به آن پنالتی و کارت قرمز سرنوشت‌ساز شد می‌توانست در هر کدام از مسابقات شش سال گذشته بارسا اتفاق بیفتد. بارسا سپس بازی را کنترل کرد و در نهایت در آخرین دقیقه به سمت دروازه آنها حمله برد و گل دیگری زد.

اگر آنها با شکست مقابل بایرن مونیخ در فصل گذشته ثابت کردند که آن قدرت سابق نیستند، اما در قسمت عمده فصل جاری چنان درخشیده‌اند که حرف‌های مورینیو بسیار دور از واقعیت به نظر می‌رسد. پیروزی امشب اولین برد خارج از خانه بارسا در مرحله حذفی لیگ قهرمانان از فوریه 2012 بود، و همین نشان می‌دهد آنها دارند بهتر می‌شوند.

سسک فابرگاس پس از بازی به ITV گفت: «ما صدرنشین لیگ هستیم، نتیجه‌ای عالی گرفتیم و در فینال جام حذفی حضور داریم.

همه می‌گفتند بارسلونا آن بارسلونای سابق نیست. برخی هم زیادی حرف می‌زدند و طبق معمول هم باید چند روزی دهانشان را ببندند.»

این حرف‌ها و این نتیجه پاسخی قاطع به مورینیو بود. اگر این ضعیف‌ترین بارسای این چند سال اخیر بود، سایر تیم‌های اروپایی باید وحشت کرده‌ باشند!

/ 0 نظر / 18 بازدید