سریال دادگاه های فوتبالی همچنان ادامه دارد:سندیکای دستان پاک،پرونده خرید بیل و ن

در زمان انتقال رونالدو به رئال مادرید نیز انجمن دستان پاک، مدارک این انتقال رانیز بررسی کرد ولی سرنخ خاصی برای دادگاهی کردن پرونده انتقال کریس از منچستریونایتدبه رئال مادرید نیافت

سایت گل- میگل برناد، مدیرسندیکای دستان پاک که ارگانی عمومی است که مسئولیتش مبارزه با فساد است، در گفتگو با برنامه اونا اسپورتیووای شبکه اونداسروی بارسلونا در صحبت هایی اعلام کرده که این انجمن قصد دارد تا اطلاعاتی در مورد قرارداد گرث بیل با باشگاه رئال مادرید کسب کرده تا درباره این انتقال جنجالی به شفاف سازی بپردازد.

از زمان قطعی شدن انتقال گرث بیل به رئال مادرید سران باشگاه مادریدی همواره تاکید دارند که برای خرید بیل 91 میلیون یورو پرداخت کرده اند ولی سران تاتنهام می گویند که برای فروش بیل 101 میلیون یورو دریافت کرده اند.

بعد از جنجالی شدن پرونده انتقال نیمار به بارسا در مورد رقم قطعی این انتقال، حالا هواداران بارسا هم ساکت ننشسته اند و به نحوی قصد مقابله به مثل دارند اما این فرضیه چندان صحیح نیست. آقای برناد در صحبت هایی یادآوری کرده که اعضای این انجمن درحال بررسی مدارک قرارداد خرید بیل هستند ودر صورتی که هرگونه ابهامی دراین پرونده بیابند، این پرونده را نیز دقیقا درهمان مسیری که پرونده نیمار پشت سرگذاشته، قرار خواهند داد.

آقای برناد در بخش دیگری از صحبتهایش هرگونه حس انتقام یا مقابله به مثل را رد کرد و گفت:« این پروسه، پروسه جانبدارانه ای نیست. ما به تمام باشگاه ها احترام می گذاریم و تنها چیزی که می خواهیم، احترام به قانون است.»


لازم به ذکر است که در زمان انتقال رونالدو به رئال مادرید نیز انجمن دستان پاک، مدارک این انتقال را نیز بررسی کرد ولی سرنخ خاصی برای دادگاهی کردن پرونده انتقال کریس از منچستریونایتدبه رئال مادرید نیافت.

از سوی دیگر طبق گزارش منتشره در رسانه های اسپانیایی، انجمن دستان پاک شکایتی را علیه روسل، بارتومئو، فائوس و پدر نیمار نیز به دادگاه ارائه کرده است.حالا قاضی روس، قاضی پرونده شکایت آقای کاسس علیه باشگاه باسلونا اعلام کرده که این شکایت جدید،به پرونده جوردی کاسس اضافه نخواهد شد و مراحل قانونی خودش را طی خواهد کرد.

میگل برناد در گفتگو با روزنامه مارکا درباره این شکایت از پرونده انتقال نیمار به بارسا گفت:« به نظر ما هم مسائلی دراین پرونده وجود دارد که شفاف نیست. شرایطی غیرقانونی دراین پرونده دیده می شود و ما می خواهیم که درمورد همه این قرارداد ها شفاف سازی شود.اگر در زمان بررسی این پرونده به اتفاقاتی مشابه با برخی خریدهای عجیب دیگر لالیگا بربخوریم، توضیحاتی خواهیم خواست. البته در طول زمان بررسی این پروسه تماسهایی ناشناس داریم که توهین آمیز است و ما را اسپانیایی های کثافت می خوانند ولی ماهمچنان به بررسی پرونده های خرید نیمار، بیل و کوئنترائو ادامه خواهیم داد.»

 حالا این قاضی روس است که باید تصمیم بگیرد که آیا شکایت انجمن دستان پاک را دنبال خواهد کرد یا خیر. این تصمیم تا اوایل هفته دیگر اتخاد خواهد شد.

 در دیگر سوی دنیا هم پرونده فوتبالی دیگری در جریان است. سران باشگاه سانتوس قصد دارند تا علیه قراردادی که نیمار با بارسا امضا کرده شکایتی را به جریان بیندازند.این پرونده شکایت در برزیل دنبال می شود و هدف از آن این است که پدر و مدیربرنامه های نیمار قراردادهایی که برای انتقال این بازیکن 21 ساله به بارسا به امضا رسانده اند را رسانه ای کند.سران باشگاه سانتوس باانتشار بیانیه ای در وب سایت رسمی این باشگاه یادآوری کرده اند که هدفشان از این شکایت این است که به قراردادهای مذکور دسترسی بیابند تا بتوانند جزئیات واقعی این انتقال و مبالغ پرداختی به شرکت های پدر نیمار را فاش کنند.آنها درعین حال یادآوری کردند که بعد از ناکامی در تلاشهایشان برای دسترسی به این اطلاعات به صورت صلح آمیز، حالا به دادگاه مراجعه کرده اند.

باشگاه سانتوس از انتقال نیمار به بارسا17 میلیون یورو دریافت کرد ولی سران بارسا برای خرید او57میلیون یورو پرداخت کرده اند که 40 میلیون یوروی آن به جیب پدر نیمار واریز شده

/ 0 نظر / 19 بازدید