الکسیس: «اعتماد به نفس باعث تحقق یافتن همه چیز است»

زمانی که شما به تیم ملحق شدید گفتید من یک فوتبالیست خیابانی هستم! آیا تطبیق دادن خود با شرایط باشگاه بارسلونا، برای شما آسان بوده است؟

«بارسا تیمی است که فقط مثل بارسا بازی می کند! من پیش از این در ایتالیا نیز بازی کرده ام، اما با اینجا تفاوت زیادی دارد. به مرور زمان من نیز توانستم خودم را با شرایط باشگاه وفق دهم».

الکسیس چگونه توانست نسبت به آنچه در اودینزه بود تغییر کند؟

«من توانستم تغییر زیادی در شیوه بازی خود ایجاد کنم. همیشه دوست داشته ام تا خاص باشم. حال من باید به فکر هر وضعیتی باشم و سعی کنم تا خاص و ویژه بودن خود را تکرار کنم. تقاضای باشگاه و تیم از من نیز همین است».

شما در سه سال، سه مربی متفاوت داشته اید. به نظر شما این نکته مثبت است یا منفی؟

«یک بازیکن حرفه ای همیشه سعی می کند از مربیانش چیزهای مختلفی یاد بگیرد. باعث تاسف است که یک مربی به دلایل شخصی کار خود را ترک کند. من خوشحالم که زیر نظر مربیانی در این سطح عالی کار کرده و می کنم و تنها هدف من یادگیری چیزهای بیشتری از آنان است».

شما در فصل اول حضورتان 15 گل به ثمر رساندید، در فصل دوم 11 گل و حالا در فصل سوم 17 بار دروازه حریفان را باز کردید. آیا این به خاطر افزایش اعتماد به نفستان است؟

«بله، من هم همینطور فکر می کنم. اگر یک بازیکن درون زمین صد درصد اعتماد به نفس داشته باشد قادر خواهد بود هرچه را که می خواهد درون زمین انجام دهد».

انتظار مارتینو از شما چیست؟

«فشار آوردن به حریف، گلزنی و خاص بودن. این تمام چیزی است که من سعی می کنم انجام دهم و مارتینو نیز همین ها را از من خواسته تا انجام دهم».

شما گفته اید که در این فصل نمایشی فوق العاده خواهم داشت. آیا فکر می کنید توانسته اید این کار را انجام دهید؟

«من دقیقاً چنین چیزی نگفتم؛ من گفتم سعی می کنم بهترین فصل خودم را پشت سر بگذارم. در هر بازی من حس می کنم که می توانم بهتر باشم و بهتر بازی کنم برای همین ناراحت و ناامید می شوم و این برای من اتفاق تلخی است».

پس از ال کلاسیکو شما چه حسی داشتید؟

«مردم از گلزنی من بسیار خوشحال شدند. گلزنی در ال کلاسیکو آرزوی هر کسی است. آن گل به من احساس غرور و افتخار داد و من برای همیشه آن را به خاطر خواهم داشت».

هت تریک شما برابر الچه برایتان شادی آورتر بود یا گلزنی در ال کلاسیکو؟

«بازی با رئال مادرید یعنی ال کلاسیکو. وقتی پنج ساله بودم، آرزویم این بود که در ال کلاسیکو گل بزنم و در ورزشگاه توسط هواداران به دلیل گلزنی تشویق شوم. آن اتفاق برای من خیلی خاص بود».

آیا ما منتظر زدن ضربات آزاد بیشتری توسط شما خواهیم بود؟

«در تیم بازیکنان متخصص تری برای زدن ضربه آزاد وجود دارد؛ ولی اگر شانس دوباره ضربه آزاد زدن را پیدا کنم، سعی می کنم که آن را تبدیل به گل کنم».

نظرتان راجب به رقابت با پدرو چیست؟

«هیچ رقابتی بین من و او وجود ندارد و هر دو ما در هر بازی سعی می کنیم پیشرفتی هرچند محسوس داشته باشیم. اگر بارسا قهرمان شود همه ما قهرمان خواهیم شد و یا اگر من یا پدرو گلی را به ثمر برسانیم برای تیممان بوده است. ما سعی می کنیم که به تیم خود کمک کنیم. حضور در بین یازده نفر اصلی هدف هر دو ما است و سعی می کنیم بهترین بازیهایمان را برای بارسا انجام دهیم».

به نظر می رسد شما رابطه خوبی با نیمار دارید. چه چیزی منجر به این رویداد شده است؟

«در وهله اول او یک بازیکن رویایی و خوب است. او هیچگاه عصبانی نمی شود و همیشه روحیه خوبی دارد. این چیزها در مردم باعث می شود که من احساس خوبی نسبت به آنها داشته باشم و خوشحال شوم».

/ 0 نظر / 19 بازدید